0322 429 55 22 - 0322 429 55 23

Sosyal Medyada Biz}

Rgb Modül Led

Rgb Modül Led

Estetik, daha ekonomik ve uzun ömürlü aydınlatmalar için genellikle modül ledler tercih edilir. Normal led kullanımlarından farklı olarak Rgb Modül Led ürünlerinde ise tek bir paket içerisinde kırmızı, mavi ve yeşil renklerini bir arada bulabilirsiniz. Bu birleşimde ortak bir katot yer alıyor. RGB kavramına genel olarak bakacak olursak bir renk modeli olarak tanımlanabilir. Üç rengi kullanarak istenilen renkler elde edilebilir. Ledler genel olarak yarı iletken özelliklerde olmaktadır. Bunun yanında silikonlu olmakta ve akım geçtiğinde fotonun açığa çıkması ile ışık ortaya çıkmaktadır. Pek çok led çeşidi bulunuyor. Single modeller ilk nesi led kullanımlarıdır. Genellikle evlerde tercih edilirler.

DC led grubu ise akım sabitleyici sürüvü kullanımı sayesinde doğru akım ile çalışan sistemler olmaktadır. AC modellerde ise elektrik şebekesine bağlanarak çalışan bir led sistemi görebiliyor. Özellikle Rgb Modül Led Fiyatları modeller ise renk değiştirebiliyor. Yani 16,7 milyon tane farklı led aydınlatma rengi ile aydınlatma elde edilebiliyor. Su geçirmez ürünler dış mekânlarda da kullanılabiliyor. İstenilen metraja ulaşmak için ise aradaki kablonun kesilerek ek yapılması gereklidir. 0,075 amper güç çeken ürün şerit led olarak ta kullanılabiliyor. Yapılan eklemeler bu modül ledlerin kullanımı çok daha farklı alanlarda ideal çözümler olabilmektedir.

COB led modüllerinde ise montajı ve değiştirilebilmesi oldukça kolay olan modül seçenekleri olmaktadır. Tekil ledlerin baskılı bir devre kartı üzerine dizilmesi il ede Lineer LED modüller oluşturuluyor. Tüm bu modellerle birlikte Rgb Modül Led Çeşitleri seçenekleri de ofislerde, sokaklarda, meydanlarda, bina dış cephelerinde, park bahçelerinde, otoban ve yollarda, reklam tabelalarında, toplu konutlarda site içi aydınlatmalarda tercih edilebiliyor. Kullanılan bu aydınlatma seçeneklerinin pek çok avantajı bulunuyor. İlk olarak doğal bir ışık oluşturmaktadırlar. Daha uzun ömürlü ve dayanıklı olan led sistemler anında çalışır ve düş güç tüketimleri sayesinde ısı dağıtma özellikleri de bulunmaktadır. Şoka dayanıklı olmakta ve cıva içermemektedir. Bu nedenle çevre dostu olarak nitelendirilebilirler. Geniş tasarım olanakları, iç ve dış mekanlarda kullanılabilme imkanları ve yüksek yoğunluk sağlayarak parlaklık verme özellikleri ile de oldukça verimli sonuçlar ortaya çıkmaktadır.

23 Ekim 2017
1.521 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN