0322 429 55 22 - 0322 429 55 23

Sosyal Medyada Biz}

Takoz Led

Takoz Led kalite standartlarına göre değişkenlik göstermekle birlikte sürümü çok olan ve daha geniş kitlelerce kullanılan markalara göre de değişebilmektedir. Fakat yine de fiyatı etkileyen en önemli iki parametrenin yüksek standartlar ve kullanıcı sayısı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Led ampüller özellikle reklam tabelalarında sık sık karşımıza çıkmaktadır. Özellikle geceleri fark edilmeyi kolaylaştıran ledli tabelalar, uzak mesafeden bile kolay okunma sağlarlar. Bunun haricinde led aydınlatmaların kullanım alanı her geçen gün artmaktadır. Mutfak dolap kenarlarından hol ışıklandırmasına, araç iç ve dış aydınlatmasından asansör içlerine kadar farklı kullanım alanlarına sahip olması nedenine bağlı olarak üretim miktarı sürekli olarak artmakta ce çeşit çoğalmaktadır. Ayrıca beklentileri karşılayabilmek adına yapılan imalatlar sonucu kalite yükselmekte ve fiyat düşmektedir.

Takoz Led Çeşitleri tıpkı diğer led ampüller gibi artık çok daha cazip fiyatlara tüketici ile buluşturulmaktadır. Örneğin şerit ledlerden bahsetmek gerekirse; genellikle 3 çipli olarak üretilen ledler, ince ve esnek şeritler üzerine montelidir. Her bir çip bütünden kesilerek çıkarılabilir ve diğer ana bütünlere eklenebilir. Bu sayede istenilen uzunlukta şerit led elde edilmiş olmaktadır. Şerit ledler uygulanırken arkasındaki yapışkan tabakadan faydalanılır. Böylelikle fazladan yapıştırıcı kullanma gereksinimi kalmaz. Takoz ledler ise şerit ledlerden farklı olarak tek başlarına kullanılabilirler ve ebat olarak ta daha büyüktürler. Bununla doğru orantılı olarak harcadıkları güç ile aydınlatmaalanları da daha fazladır. Takoz led ve şerit ledlerin kullanımı esnasında gerekli olan en elzem ürün adaptördür. Söz konusu adaptörler şehir elektrik şebekesinin voltajını lede uygun seviyeye indirmek için kullanılır. Aksi halde şehir voltajı yüksek olduğu için eldeki ledlerin patlamasına ve kullanılamaz hale gelmesine sebep olur.

Genellikle 12v olan Takoz Led Fiyatları ve şerit led fiyatları çip sayısına ve kullanılan güce göre değişkenlik gösterebilir. Dar açılarda bile homojen ışık yayılımı sağlayan led ampüller beyaz, sarı, mavi, yeşil, kırmızı ya da gün ışığı rengi verebilmektedirler. Gün ışığı rengi genellikle karanlık ve basık asansör, karanlık oda, hol gibi alanlarda tercih edilmektedir. Kırmızı gibi göz alıcı olalar ise özellikle gece karanlığında fark edilmesi beklenen her yerde kullanılabilir. Şık bir görünüm sağlayan led aydınlatmalar gün geçtikçe ihtiyacın ötesinde görsellik nedeni ile de çokça tercih edilmektedirler.

23 Ekim 2017
2.590 kez görüntülendi

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN